Veterinarija
VETERINARIJA [lot. (medicina) veterinaria - gyvulių gydymas], mokslų sistema tirianti žemės ūkio gyvulių ir paukščių, kūno sandarą, jų organizme vykstančius procesus, ligų priežastis, požymius, diagnozavimo ir gydymo metodus, taip pat pats gyvulių ir paukščių gydymas, ligų profilaktika ir jų likvidavimas.
Be žemės ūkio gyvulių ir paukščių, tyrimo objektai yra naminiai gyvūnai, ropliai, graužikai, versliniai (kailiniai) ir laukiniai žvėrys, žuvys, bitės, taip pat gyvulinės kilmės produktai ir žaliavos.
Be to, rengia priemones skirtas apsisaugoti nuo ligū, bendrų žmogui ir gyvūnams. Apima gyvūnų anatomiją, fiziologiją ir biochemija, veterinarinę mikrobiologiją ir virusologiją, epizootologiją, neinfekcinių gyvulių ligų patologiją ir terapiją, veterinarinę chirurgiją, veterinarinę farmakalogiją, toksikologiją, klinikinę diagnostiką, veterinarinę akušeriją, veterinarinę ginekologiją, veterinarinę geografiją, veterinarinę radiologiją, veterinarinę rentgenologiją, parazitologiją, vet. sanitariją, veterinarinę sanitarinę ekspertizę, zoohigieną, teismo ekspertizę.
Padeda apsaugoti graužikus, roplius, paukščius, gyvūnus (šunis, kates), žvėris ir žemės ūkio gyvulius nuo ligų, didinti atsparumą joms.
Veterinarija Vikipedija >>
Comments are closed.